Soňka

Dospělý člověk je jen dítě se zkušenostmi.

Aromaterapie

   Najdete mě zde: http://www.telovsouladu.cz/

Aromaterapie

mandala_masazi.jpg

 

Aromaterapie

Esenciální oleje využívané k aromaterapii jsou koncentrované éterické oleje se silnou charakteristikou vůní. Mohou působit jako regulátory, stimulátory i sedativa. Pomohou v mnoha problémech. Rozhodně neplatí čím víc, tím lépa ! Na zdraví i zdravotní potíže je třeba pohlížet "celostně" - problémy emoční a psychické vedou k problémům tělesným. Vnitřní i vnější aspekty zdraví se vzájemně ovlivňují. Příjemné vůně ovlivňují nejen svým složením a účinnými látkami, ale vyvolávají i psychickou pohodu, která příznivě působí na celé tělo.

Oleje, které naneseme na pokožku přechází do třech minut do krevního oběhu a prokazatelně  do půl hodiny začnou působit  účinné látky z olejů. Mohou ovlivňovat tělesný systém na několik hodin, dnů, týdnů podle typu silice, podle celkového zdraví a stavu člověka. Dokonce se selektivně koncentrují tam, kde je problém nejaktuálnější. Hmotná část olejů se většinou  za několik hodin vyloučí plícemi, pokožkou a močí.

Témata přednášek:

1) Povídání o rýmě, nachlazení, bolesti v krku a zubů. Vše co naše děti i nás dospělí trápí v tomto proměnlivém zimním počasí. Název přednášky: "Vše o nachlazení !?".

2) Co je to kořen života a jak se o něj starat. Proč jsou naše děti tak často nemocné a jak může pomoct aromaterapie. Název přednášky: "Harmonie v rodině a kořen života".¨

3) Voňavé a prožitkové setkání s nastávajícíma maminkama - vše o těhotenství, porodu a důležitém období šestinedělí. Název přenášky: "Pohodové těhotenství".

4) Povídání o bolestech zad, kloubů a nesnesytelné bolesti hlavy. Lze s tím něco dělat ? Název přednášky: " Proč nás bolí hlava a záda ?"

5) Voňavé povídání o nás ženách, jak důležité je pohlazení, obejmutí a povídání si. A proč na sebe zapomínáme ? Spojeno se zážitkovou laskominou.  Název přednášky: "Aromaterapie s prožitkem".

6) Přednáška na téma: „Aromaterapie v kuchyni“ povídání o aromaterapii co dokáže v gastronomii. Všední i nevšední použití hořských i trpkých bylinek, a nebo sladkého koření při vaření, pečení či dochucení salátů a nápojů. Překvapivá inspirace, kterou můžete jednoduše použít ve své kuchyni.

Přednášky si lze vyslechnout postupně v mateřských centrech nebo školkách po Praze nebo i v Brně, více zde:

http://www.sonka.napady.net/kde-a-kdy-se-uvidime

V případě zájmů o přednášku se lze dohodnout:

http://www.sonka.napady.net/kontakt-2

Těším se na Vás Soňka

Připravuji:

Aromalékárnička - vše co má být v naší domácí lékarniče pro  první pomoc.

 
Masáž je vyjádřením lásky, pečující láskyplným dotykem.